Fatálne zlyhanie vedenia mestskej časti Bratislava - Petržalka

Autor: Martin Miškov | 24.5.2019 o 9:57 | (upravené 24.5.2019 o 10:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2434x

Rád by som poukázal na krízu, ktorú spôsobilo vedenie mestskej časti Bratislava Petržalka a jej starosta. Zároveň vyjadril podporu 21 statočným riaditeľkám materských škôl.

Ak by ste pracovali vo väčšej súkromnej spoločnosti ako CEO a hromadne by Vám podalo 20 riadiacich vysoko kvalifikovaných pracovníkov výpoveď,, na protest voči Vášmu zlému vedeniu, ktoré škodí firme, tak by ste asi ako CEO veľmi rýchlo skončili.

Toto sa udialo v Petržalke.

Akurát, že nie v súkromnej spoločnosti, ale v mestskej časti.

21 z 24 riaditeliek materských škôl podalo hromadne výpoveď na protest voči vedeniu mestskej časti a Jánovi Hrčkovi, starostovi mestskej časti Bratislava – Petržalka. Nebola to jedna, dve či dokonca tri, ale dvadsaťjeden!!! riaditeliek, ktoré sú vysoko kvalifikované, profesionálne, riadiace pracovníčky s desiatkami rokov odrobených v riadiacich funkciách a odovzdali kopec dobrej práce pre množstvo detičiek, ktoré za tie roky vychovali.

Predstavte si v akej ťažkej situácií museli byť, keď si už nevedeli pomôcť a museli urobiť takéto radikálne riešenie preto, aby si už konečne uvedomilo vedenie MČ, že to, ako sa snaží riadiť školstvo v Petržalke nie je správne, je minimálne na hrane zákonnosti a nie je to ani náhodou správne manažérsky vhodné.

Som rodičom dvoch malých detí, obidve navštevujú MŠ Iljušinova a teda poznám osobne pani riaditeľku, táto MŠ mimo toho, že úrovňou patrí medzi tie najlepšie v Bratislave je dokonca unikát, pretože má špecialnú triedu pre detičky s autistickým ochorením.

Pani riaditeľka Králiková vedie túto škôlku bez akéhokoľvek preháňania bravúrne už viac ako 20 rokov. Som na to veľmi pyšný a patrí jej a aj všetkým pedagogickým a nepedagogickým pracovníkom veľká vďaka za to, čo každý deň robia pre naše deti.

Aj táto pani riaditeľka, ktorá má za sebou úspešnú kariéru bola dohnaná k tomu, aby na protest odstúpila z funkcie.

Vedenie MČ svojím autokratickým riadením spôsobilo krízu, aká v Petržalke ešte nebola.

21 statočných riaditeliek sa postavilo na odpor voči tomuto. Preto cítim svoj morálny záväzok, aby som sa k nim pridal a preto aj píšem tento blog. Chcem im vyjadriť veľkú podporu,úctu a obdiv. Držím Vám palce a my rodičia, stojíme za Vami, nie ste sami.

Vyzývam mestskú časť, starostu Jána Hrčku na urýchlenu nápravu a urýchlené vypísanie 21 výberových konaní na riaditeľov MŠ tak, aby nebolo ohrozené zdravie a bezpečnosť našich detí.

 

P.S.: Neriešim tu poplatky a ani príjmanie detí do MŠ. To nie je predmetom tohoto blogu.

P.S. 2: Jano Hrčka vždy vo svojich blogoch nabádal k šíreniu jeho blogov, lebo iba verejný tlak a šírenie informácii, dokáže zabrániť korupcii. Preto si dovolím tiež v tomto zmysle vyzvať verejnosť, aby šírila tento blog, lebo iba verejným tlakom sa môže urýchliť náprava tohoto zlého stavu.

 

S úctou, Martin Miškov, rodič z Petržalky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Správkyňa zatajuje informácie o Bašternákovi, začali ju preto stíhať

Podnet na preverenie prázdneho registra dal denník SME, správkyni hrozí pokuta do 5000 eur.

Dobré ráno

Dobré ráno: Doteraz nedotknuteľný Glváč už znervózňuje aj Smer

Glváč dostal ultimátum od Matoviča.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Glváč by mal nasledovať Šufliarskeho a Lindtnera

Na objasnenie podozrení sa najlepšie čaká mimo funkcie.


Už ste čítali?